Cinsel İlişki Hakkında Merak Edilenler

Kategori: Seks - Yorum Yazın
Cinsel İlişki Hakkında Merak Edilenler

Cinsel İlişki Nedir?

Cinsel ilişki en temel anlatımla bir kişinin cinsel organının (genellikle penis) başka bir kişinin bedenine (vajina, anüs ya da ağız) girmesidir. Heteroseksüel (karşı cinsel) partnerler arasında cinsel ilişki penisin bir kadının vajinasına, anüsüne ya da ağzına sokulmasıyla gerçekleşir. Homeseksüel (eşcinsel) partnerler arasında ise iki erkek arkasında penisin anüse ya da ağza girmesidir.

“Normal” cinsel ilişki nedir?

Dürüst olmak gerekirse söz konusu cinsel ilişki olduğunda “normal” ya da “anormal” diye bir şey yoktur. Cinsel ilişki sonrasında hamile kalmak sadece vajinal seks ile mümkün olduğundan çoğunlukla bu tip ilişki “normal” kabul edilir. Anal ya da oral seks ile hamile kalınmıyor oluşu bunların anormal cinsel ilişki olduğu anlamına gelmez. Sadece “farklı” diyebiliriz. Bir çok insan ağızı yemek yemek ile, anüsü de dışkılamakla özdeşleştirdiği için bu tip ilişkiler onlara iğrenç gelmekte ve bu tür ilişkileri “anormal” olarak değerlendirmektedir. Ancak yine bir çok insan da anal ve oral seksin hamilelikle sonuçlanmayan güvenilir ve zevkli bir cinsel ilişki türü olduğunu düşünürler.

Seksin sertleşmiş penisi vajinaya sokmaktan ibaret olduğu doğru mudur?

Kesinlikle HAYIR…Dünya üzerinde yaşayan milyonlarca erkek seksin sertleşmiş bir penisin vajinaya girmesi olduğunu düşünüyor. Ayrıca bir çok erkek de seksi (yani güçlü bir ereksiyon, penis boyu, daha uzun süre ilişkiye girmek vb) “erkeklikleriyle” doğru orantıda görüyorlar. Yani gerçek bir erkeğin çok iyi sevişmesi ve dünyanın en muhteşem penisine sahip olması gerekir düşüncesi hakimdir. Bu düşüncenin yerleşmesinde toplumun ve medyanın kısmen de olsa büyük etkisi vardır, özellikle de genç erkekler üzerinde. Gerçekte seks penisi vajinaya sokmaktan da, uzun süre sevişebilmekten de büyük bir penise sahip olmaktan da çok daha derin ve geniş bir konudur.

Prezervatifi sadece vajinal seks sırasında mı kullanmalıyız?

Eğer prezervatifi kullanma amacınız istenmeyen hamileliklerden korunmak ise, EVET. Ama HIV (aids) ve benzeri hastalıklardan korunmak için her türü cinsel ilişkide prezervatif kullanılması gereklidir.

Cinsel ilişki acı verir mi? Eğer acı veriyorsa bunun üstesinden nasıl gelinebilir?

Eğer genital organlar yeterince ıslak ve kaygan değilse cinsel ilişkide acı olabilir. Vajinal ilişkide bunu engellemek için vajinan ıslak ve kaygan olmasını sağlamak için ön sevişme ihmal edilmemelidir. Eğer yeterli derecede ıslaklık sağlanamıyorsa su bazlı kayganlaştırıcılar kullanılabilir. Anal sekste bu tip bir kayganlaştırıcı tek alternatiftir. Oral sekste ise zaten tükürük olacağından herhangi bir kaygınlaştırıcı kullanmaya gerek yoktur.

Kuru seks nedir?

Bir çok erkek kuru seksten hoşlanır. Kuru seks penisin vajinaya girdiği sırada vajinanın ıslak olmamasıdır. Bu erkeğe daha çok zevk verebilir ancak kadın için oldukça acı vericidir. Sevdiğiniz ve/veya cinsel ilişkiye girdiğiniz kişiyi de önemsemelisiniz.

 

Evliliğin ilk gecesinde cinsel ilişki mutlaka gerçekleşmeli midir?

HAYIR. Ama bir çok erkek ne kadar güçlü bir erkek olduklarını eşlerine kanıtlamak zorunda hissederler. Bu da erkekler için oldukça stresli olabilir ki deneme başarısızlıkla sonuçlanabilir. Bir süre sonra genelde ilk gece faciası yaşamış olan erkekler stresle başa çıkmayı öğrenir ve sorunları kalmaz. Ama ilk sefer sorun yaşamış olan bazı erkekler bu sorunu atlatamaz ve sorun daha da büyüyebilir. Kendinden utanmaya ve özgüven eksiliğine yol açabilir. İlk seferden çok iyi bir performans sergileme beklentisi özellikle de daha önce fazla cinsel tecrübesi olmayan binlerce erkeğin üzerinde büyük baskı oluşturmaktadır.

Seks her erkek ve kadında doğuştan gelen bir yetenek midir?

Hayır. Seks sonradan öğrenilen bir davranış, sofistike bir yetenektir. Eğer ilk denemenizde 3 top bilardoda harikalar yaratabiliyor, ya da direksiyonun başına ilk geçişinizde kusursuz araba kullanabiliyorsanız işte belki o zaman ilk cinsel ilişkiniz de mükemmel olabilir. İlk sefer yapılan her şeyde hata yapılabilir ve zaman içerisinde bu hatalardan ders çıkartılabilir. Seks de böyle bir şeydir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN