İlişkilerin Başında Farkında Olmadan Yaptığınız 5 Büyük Hata

İlişkilerin Başında Farkında Olmadan Yaptığınız 5 Büyük Hata

Evet, kendinizi yeni bir ilişkiye başlamaya hazır hissediyorsunuz. Ama flört aşaması düşündüğünüz kadar kolay değil, değil mi? Peki ne yapmalısınız? “Neden hala yalnızım” adlı radyo programının uzmanı Dr.Phil flört aşamasında yapılan en büyük 5 hatayı şöyle sıralıyor;

Sosyal İhtiyaçları Yok Saymak:  Yani, soru sormayıp çıktığınız kişinin hayatıyla ilgili şeylerle                ilgilenmemek. Dr.Phil şöyle diyor “herkesin bu hayattaki en favori konusu kendisidir”. Soru sorun. Kendinizi açın ve yeni şeyler öğrenin. Olumsuz olmak yerine olumlu şeylere odaklanın ve geceyi eğlenceli bir hale getirin.

Eski Sevgilinizden Bahsetmek : Bir gün eski sevgilinizden bahsetmeniz gerekecek, evet. O gün geldiğinde gereken şekilde eski sevgilinizden bahsedersiniz ama ilk buluşmada değil. Ne eski sevgilinizden, ne eski aşkınızdan ne de eski kocanızdan bahsetmeyin. Eğer size sorulursa dürüstçe ama kısaca anlatın. Şöyle de diyebilirsiniz, “hayattan çok şey öğrendiğim bir dönemdi ve üstesinden geldim”

Her Şeyi Kimyaya / Elektriğe Bağlamak: Aşkın ortaya çıkması için birbiriyle uyum yakalamış birden çok kimyanın bir araya gelmesi gerekmektedir. Fiziksel çekimin yanında entelektüel çekim de önemlidir. Eğer iki kelimeyi bir araya getiremeyen biriyle birlikte olmaya çalışırsanız fazla uzun sürmeyecektir. Ama bütün bunlardan daha önemli olan manevi çekimdir. Değerlerinizin ve maneviyatınızın da uyuşması önemlidir.

Bavulunuzu Yanınızda Getirmek: Bir ilişkiye başlarken önünüzde iki seçenek vardır; ya bu ilişkiye bir şeyler katarsınız ya da kirletirsiniz. Başlangıçta geçmişinizi, yani bavulunuzu kapının önünde bırakın. Paylaşmanız istendiğinde yavaş yavaş paylaşabilirsiniz.

Aşırı Bilgi Vermek / Paylaşmak : Daha ilişkinin en başında CV’nizi paylaşmayın. Olayların kendiliğinden gelişmesine fırsat verin.


Etiketler:

Cahil Peri

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN