Seksle İlgili Her Kadının Bilmesi Gereken 14 Şey

Kategori: Seks - Yorum Yazın
Seksle İlgili Her Kadının Bilmesi Gereken 14 Şey

Daha tatmin edici bir seks hayatı için muhakkak bilmeniz gereken yatak odası sırlarını okumalısınız.

Kimi zaman oldukça basit olan şeyleri kendi hayatımız için daha zor hale getiririz. Seks de bu konulardan bir tanesidir. Çoğumuz için seks üstesinden gelemediğimiz sorunlar yumağından ibarettir. Oysa insan vücudu denilen muhteşem makina, onu kendi işleyişine bıraktığımızda sorunsuz şekilde çalışmaktadır.

Günlük hayat içindeki koşturmalarımız, kafamızdaki gereksiz sorular, endişelerimiz, bizden beklenenleri yerine getirememe kaygılarımız bu makinanın en önemli kısmının işleyişini bozmaktadır.

Öyleyse artık aynaya bakma ve gözlerimizdeki şehvet dolu bakışları yakalama zamanı. Bu özel yazıyı okuyarak esasında hepimizin bildiği yatak odası sırlarını yeniden gündeme getirip anımsayalım.

Tüm kadınların mutlu olabileceği bir pozisyon muhakkak vardır, sizinki de keşfedilmeyi bekliyor.

Bununla kastedilen “yeni şeyler deneyin, yeterince denemediniz” değildir. Fakat bunlar illa ki kitaplardan öğrenilmesi gereken şeyler değildir. Kaldı ki kitaplarda bahsedilen her pozisyondan zevk almanız da mümkün değildir.

İlişkiniz sırasında hoşlandığınız şeyleri en iyi kendiniz bilirsiniz ve bu noktada anahtar hoşlandığınız pozisyonları eşinizle paylaşmaktır. Eğer keşfettiğiniz pozisyonda mutlu olacağınıza, orgazma ulaşacağınıza inanıyorsanız ve beyniniz buna hazırlıklıysa mutlaka sonuca varırsınız.

Seks uzmanlarının orgazm olabilmek için tavsiye ettiği en uygun sevişme pozisyonlarını biliyor musunuz? Yazımızda bu teknikleri bulabileceksiniz.

Çoğumuz kalçalarımızın sürekli yanlara doğru genişlediği, bacaklarımızın yeterince uzun olmadığı, ayaklarınızın şeklinin yeterince güzel olmadığı gibi gereksiz düşüncelere sahibizdir. Fakat bu kendimize yaptığımız en büyük haksızlıklardan biridir.

Bir erkek seksten önce ve seks sırasında cinsel açıdan uyarılıyor olduğu süreçte nörokimyasal bir iksir içiyor ve onun içindeki büyüye kapılıyor gibidir. Bir diğer deyişle kusurlarınızı araştırıp bulmak yerine kendilerinden geçtikleri büyülü anın tadını çıkarıyorlar. Bu bir iddia olmaktan çok uzakta bizzat seks terapistlerinin tayin ettiği bir gerçektir. Demek ki yapmamız gereken endişelerimizi bir kenara bırakmak ve partnerimizle birlikte eğlenceye dahil olmak.

Bir çok çift sürekli yenilik arar. Yapmış olsanız da sadece hayalini kurmuş olsanız da ofis masasının üzerinde ya da mutfakta sevişmek bir çoğumuz için takıntı haline gelmiştir. Bunun en temel sebebi sürekli yatakta sevişmeye devam ederseniz eşinizin sizden sıkılacağı endişesidir. Cinsel hayatınızı yatak odası dışına taşımaya yönelik pek çok tavsiye yazısı da okumuşsunuzdur.

Ancak bu yönelimlerle beraber farklı heyecanlar ararken yatağınızın size sağladığı konforlu, sıcak, tertemiz ortamdan da kendinizi mahrum bırakmayın. Bu kesinlikle utanılacak bir durum değildir.

Bir otel odası ayarlamak, flörtleşebileceğiniz bir ortam yaratmak, küvetinizi köpükle doldurmak, kokulu mumlar yakmak gibi şeyler kulağa klişe gibi gelse de hemen hemen her zaman işe yarar.

Unutmamak gerekir ki hiçbir kültürde “normal” olarak tanımlanabilecek bir seks ölçütü yok. Dolayısıyla ölçebileceğimiz “az seks” ya da “çok seks” gibi kavramlar yok. Bu da demektir ki “eğer şu kadar sayıda ilişkide bulunduysanız bu iyidir” ya da tem tersi “kötüdür” gibi söylemlerde bulunulamaz. Bir ilişkide cevaplanmayı bekleyen en önemli soru şudur: “Sizce siz yeterince cinsel ilişkide bulunuyor musunuz?”

Gündelik hayat içinde bitmek bilmeyen bir koşturma içindeyiz. Çocuklarımız, işimiz, yuvamız ve eşimiz bizi sürekli meşgul ediyor. Her gün bu koşturmacanın içinde dolanıp durduktan sonra bir anda seks perisinin gelip sizin için harika bir seks ortamı oluşturacağını bekleyemeyiz. Örneğin, yemek mi yaptınız, hemen kendinize biraz zaman ayırın ve bir duş alın, yahut yalnız başınıza bir dergi ya da kitap okuyun. Yemeği siz yaptığınıza göre bulaşıklarla da eşiniz ilgilenebilir. Kaldı ki gecenin sonunda her şeye hazır olmak ve kendinizi rahat hissetmek için kısa bir dinlence sizin hakkınız. Bunu küçük bir mola olarak da düşünebiliriz.

Mastürbasyon basit bir eğlence olmaktan çok daha fazlasıdır. Kendinizi anlamak ve keşfetmek için kullanabileceğiniz en aydınlatıcı yoldur. Mastürbasyon sırasında başarısız olmak ve sonuca ulaşamamak gibi kaygılarınız olmaz. Dahası bu süreçler partnerinizle de aynı duyguları yaşamak için sizi teşvik eder ve iştahlandırır.

Orgazmın önündeki en büyük engel kafa dağınıklığıdır. Bilinmelidir ki orgazm vücudumuzda en önce beynimizde başlar. Sizin orgazm olmanız eşiniz için de bir başarı ölçütüdür. Demek ki yoğunlaşmamız gereken konu her şeyden önce orgazma konsantre olmak.

Beyninizi boşaltın. Düşüncelerin yerini duyguların almasına izin verin. Sadece fiziksel temaslara odaklanın. Kendinizi seksin ellerine bırakın.

Seks esnasında bir şeyler yapması gereken sadece eşiniz değildir. Sizin de yapabileceğiniz çok şey var. Kendinize dokunmak da bunlardan bir tanesi. Bu yol aynı zamanda sizi mutlu sona hazırlamak için de iyi bir alıştırmadır.

Seks uzmanları erkeklerin orgazm olabilmeleri için pek çok yol olduğunu söyler. Eşinizin tepkilerini gözlemlediğiniz sürece neler istediğini anlayabilirsiniz. Eğer onun beklentilerini karşılıyorsanız sizden hemen hemen hiçbir konuda şikayette bulunmazlar. Özellikle de yeni fantaziler konusunda sizi suçlamaktan çok uzak olurlar. Kendinizi yeni yeni fantaziler bulmak zorunda hissetmeyin.

Sevişmek için eşinizin üstündekileri parçalayacak kadar dayanılmaz bir seks arzusu beklemek yerine bazen istemediğinizi düşündüğünüz anlarda bile ufak dokunuşlarla seksi başlatan siz olabilirsiniz. Kısa zamanda vücudunuzu akışa bıraktığınızda siz de keyif almaya başlayacaksınız. Arzularınız ve heyecanlarınız kısa zamanda devreye girecektir.

Bir çoğunuz Kegel egzersizini duymuştur. Bu egzersizin temel amacı pubis ve pelvis kaslarınızı güçlendirmektir. Bu kaslar seks sırasında vücudunuzu daha iyi kontrol etmenizi ve daha şiddetli orgazmlar yaşamanıza yardımcı olur. İdrarınız varmış ve tutuyormuş gibi basit kasma- bırakma hareketleri yaparak bu kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.

Uzmanlara göre doğum kontrol yöntemlerimizi ara sıra gözden geçirmeliyiz. Artık eskisi kadar canlı bir cinsel hayatınız yoksa, bir bebek sahibi olduysanız, zaman içerisinde hem alışkanlıklarınız hem huylarınız değişir. Durum böyleyse aynı doğum kontrol hapını sürekli aynı şekilde kullanmak yerine farklı doğum kontrol yöntemlerini de düşünmelisiniz.

Seks sırasında ağrı veya acı hissediyorsanız bu cinsel ilişkiye tam olarak hazır olmadığınızın göstergesidir. Ya fazlasıyla gerginsinizdir ya da yeterince ön sevişme yaşamamışsınızdır. Bu saydığımız durumlar yoksa ve yine de ağrı ya da acı hissediyorsanız hekiminize başvurmakta fayda var. Basit bir idrar yolu enfeksiyonu yaşıyorsanız bile ağrı ve acı hissetmeniz kaçınılmaz olabilir. Gerekçesi her ne olursa olsun kimse ağrılı ya da acılı bir cinsellik yaşamamalıdır.


Cahil Peri

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN